Від заснування до сьогодні

Умови вступу

Вступити до школи може кожен бажаючий віком від 9 до 14 років, написавши заяву і заповнивши анкету (є електронна версія) до 30 вересня. Навчання триває 5 років, заняття проходять по суботах. Ласкаво просимо!

Сьогодення

Зараз школу відвідують учні з цілого району, займаються вони в 10 групах. Крім уроків польської мови в школі є такі предмети як музика і спів, історія і література. Працюють гуртки: спортивний, театральний і декламаторський.

Винаймаємо дві зали в парафіяльному будинку римо-католицької громади костелу св. ап. Петра і Павла, що знаходиться в м. Яворові по вул. І. Загаєвича, 51а. Школа має велику бібліотеку, найновіші підручники.

Школа опікується старим польським цвинтарем в Яворові та невеличким сквериком, у якому планується поставити пам'ятник Яну ІІІ Собеському, а поки що освячено пам'ятний камінь.

Дякуючи фонду «Wolność і demokracja» з Варшави, класи забезпечені меблями, комп’ютерами, мультимедійними проекторами, проведений Інтернет. Вчителі та учні працюють з навчальними Інтернет-ресурсами. Це розширює можливості дистанційного навчання, урізноманітнює його форми, а також надає доступ до освіти дітям з особливими потребами.

Польська суботня школа ім. Яна Собєського в Яворові – сучасний навчальний заклад, який забезпечує якісне оволодіння польською мовою, готує дітей та молодь до здобуття освіти в польських вузах, розширює їх кругозір та збагачує культуру.

Досягнення учнів

Упродовж 13 років існування школи її учні беруть участь у різноманітних конкурсах, фестивалях, організованих на території України та Польщі.

Неодноразово отримували нагороди та відзнаки. Діти мають можливість не тільки вивчати польську мову та культуру, але й розвивати свої творчі здібності: художні, акторські, музичні, спортивні.

Щороку відділом Товариства польської культури Львівщини в Яворові організовуються науково-історичні конференції, присвячені Яну ІІІ Собеському або іншим важливим датам в історії Польщі та України, учасниками яких неодмінно є наші старшокласники.

Подорожі

Школа організовує пізнавальні екскурсії Україною по місцях, пов’язаних з польською культурою, літературою та історією. Побували діти також в багатьох містах Польщі, споглядаючи німих свідків тих історичних подій, які вони вивчали в школі. Перебування за кордоном дає можливість почути сучасну живу мову від її безпосередніх носіїв та застосувати на практиці набуті мовні навички.

Цій меті слугуватиме і нова форма роботи польської школи, яку плануємо застосувати цього року – літній мовний табір, в якому працюватимуть волонтери з Польщі.

Як усе починалось

Відкриття відбулося в Костелі св. Петра і Павла 1 вересня 2002 року. Вчити мову дітей погодилась Ліля Графінська. Підручники і зошити привезли гості з Ярослава: староста Януш Колаковський та віце-староста Тадеуш Петри, з якими у нас склалися дуже теплі дружні стосунки. Парох Костелу Владислав Бішко віддав у наше користування велику бібліотеку.

Перші місяці заняття проходили в катехетичному класі при Костелі. Зала була гарна і простора, але не мала опалення і шкільних парт. Діти тулилися один до одного вздовж двох довгих столів, виводячи в зошитах букви, навчаючись польських пісень та віршів. І ми витривали!

Як тільки закінчилось будівництво плебанії, отець настоятель гостинно прийняв нас у себе. Різдво Христове польська суботня школа святкувала по-родинному тепло. Саме тоді засновано театральну студію, яка представила лялькову виставу «Бог ся рождає».

Тоді ж з’явилися нові жертводавці – Фонд „Pomoc Polakom na Wschodie” з Варшави. Завдяки ним ми змогли придбати магнітофон, відеокамеру, костюми для хору, телевізор, а пізніше – шкільні меблі. За посередництвом Адама Хлопка ми отримали підручники та методичну літературу з Консульства РП у Львові.

Тепер ми вже не почувалися самотньо. Щомісяця прибували діти не тільки з польських родин, але й з українських.

Якщо на початку року школа налічувала 15 учнів, то до кінця року їх було вже 45, а зараз кількість їх досягла 180 чол. Виникла потреба поповнення педагогічних кадрів.

З 2003 року історію Польщі викладав вчитель з Радимна Здіслав Конюх. На сьогоднішній день викладають: польську літературу – Ірина Гуль, історію Польщі – Іван Ничкало, музику – Богдан Жук, а польську мову в початкових класах – Вікторія Кондратьєва.