Вивчаємо історію Яворова наживо

Повернутися на кількадесят (а то й сотень) років назад, побачити місто очима жителя позаминулого століття, зануритися в побут та проникнутися колоритом рідного Яворова змогли учні Полоністичного університету та мешканці міста на зустрічі з професором Томашом Кубою Козловським з Варшави, організованим ГК РП у Львові та відділом ТПКЛ в Яворові.

До Яворова у професора особливі сентименти, оскільки це батьківщина його матері, тому й назва доповіді була дуже символічною “Jaworów miasto mojej matki”. Доповідач показав історію міста під іншим кутом: через візуальні джерела та крізь призму життя власної сім’ї, її долю і вклад в розвиток міста. Під час доповіді також слухали про симпатії короля Яна Собеського до Яворова та довколишніх просторів, а саме Шклівських цілющих джерел, про які, на жаль, забули. А також прогулялися вуличками Яворова австрійського та польського часу, впізнавали зображення знайомих будівель, захоплювались пам’ятками з тих часів, які були так дбайливо і скрупульозно зібрані автором. Дякуємо Томашу Кубі Козловському за плідну працю та ще одну відкриту сторінку історії Яворова.

До речі, частина вже звичних для нас зображень Яворова XIX-XX ст. були віднайдені, впорядковані та перевидані саме завдяки зусиллям професора. Що цікаво, вулиця, де знаходиться музична школа та парк “Перемоги”, ще до початку I світової війни носила ім’я повітового лікаря Jana Orskiego, прадіда нашого польського гостя.