Слідами армії генерала Мачка

Яворівщина сповнена історією: тут жили королі, вводили свої порядки, розпадалися імперії, наступали ворожі армії та гриміли гармати під час бойових дій. Без належної уваги залишилося героїчне минуле краю, пов’язане з подіями другої світової війни.

Аби дізнатися про її початок та особливості перебігу в нашому регіоні, учні суботньої школи при Полоністичному університеті разом з членами Товариства польської культури Львівщини побували на екскурсії “Слідами армії генерала Мачка”, людини, яка не програла жодної битви у своєму житті.

Після нападу німців у вересні 1939 року, відступаючи, на яворівських землях полягло багато поляків і українців. Одним з найбільших полів бою було село Морянці Яворівського району, яке відвідали учні та послухали цікаву розповідь Володимира Балуха, його мешканця та захопленого дослідника. Також помолилися у місцях поховання воїнів у селі Верещиця та Морянці і завершили маршрут вшануванням могил полеглих 1939-1945 років на старому польському цвинтарі в Яворові.

Важливо знати власне минуле, переживати його та пам’ятати.