Від заснування до сьогодні

Умови вступу

Вступити до школи може кожен бажаючий віком від 9 до 14 років, написавши заяву і заповнивши анкету (є електронна версія) до 30 вересня. Навчання триває 5 років, заняття проходять по суботах. Ласкаво просимо!

Сьогодення

Зараз школу відвідують учні з цілого району, займаються вони в 11 групах. Крім уроків польської мови в школі є такі предмети як музика і спів, історія і література. Працюють гуртки: спортивний, театральний і декламаторський.

Школа опікується старим польським цвинтарем в Яворові, впорядковуючи його щороку перед Днем Всіх Святих.

Дякуючи фонду «Wolność і Demokracja» з Варшави, класи забезпечені меблями, комп’ютерами, мультимедійними проекторами, проведений Інтернет. Вчителі та учні працюють з навчальними Інтернет-ресурсами. Це розширює можливості дистанційного навчання, урізноманітнює його форми, а також надає доступ до освіти дітям з особливими потребами. Орендуємо дві кімнати в парафіяльному будинку костелу св. ап. Петра і Павла, розташованому за адресою: Яворів вул. I. Загаєвичa, 51a. У школі є велика бібліотека, сучасні підручники.

У 2017 році заклад зареєстровано як громадську організацію «Полоністичний університет м. Яворова» (скорочено ГО «Полум.Я») Це сучасний навчальний заклад, який забезпечує якісне оволодіння польською мовою, готує дітей та молодь до здобуття освіти в польських вузах, розширює їх кругозір та збагачує культуру.

Досягнення вихованців

Упродовж 17 років існування школи її учні беруть участь у різноманітних конкурсах, фестивалях, організованих на території України та Польщі.

Неодноразово отримували нагороди та відзнаки. Діти мають можливість не тільки вивчати польську мову та культуру, але й розвивати свої творчі здібності: художні, акторські, музичні, спортивні.

Щороку відділом Товариства польської культури Львівщини в Яворові організовуються науково-історичні конференції, присвячені Яну ІІІ Собеському або іншим важливим датам в історії Польщі та України, учасниками яких неодмінно є наші старшокласники.

Подорожі

Школа організовує пізнавальні екскурсії Україною по місцях, пов’язаних з польською культурою, літературою та історією. Побували діти також в багатьох містах Польщі, споглядаючи німих свідків тих історичних подій, які вони вивчали в школі. Перебування за кордоном дає можливість почути сучасну живу мову від її безпосередніх носіїв та застосувати на практиці набуті мовні навички.

З цією метою, у 2018 році, завдяки підтримці Сенату Республіки Польща за посередництвом Фонд WiD, в українських Карпатах було організовано Літній мовний табір за участю волонтера з Польщі.

Як усе починалось

Відкриття відбулося в Костелі св. Петра і Павла 1 вересня 2002 року. Вчити мову дітей погодилась Ліля Графінська. Підручники і зошити привезли гості з Ярослава: староста Януш Колаковський та віце-староста Тадеуш Петри, з якими у нас склалися дуже теплі дружні стосунки. Парох Костелу Владислав Бішко віддав у наше користування велику бібліотеку.

Перші місяці заняття проходили в катехетичному класі при Костелі. Зала була гарна і простора, але не мала опалення і шкільних парт. Діти тулилися один до одного вздовж двох довгих столів, виводячи в зошитах букви, навчаючись польських пісень та віршів. І ми витривали!

Як тільки закінчилось будівництво плебанії, отець настоятель гостинно прийняв нас у себе. Різдво Христове польська суботня школа святкувала по-родинному тепло. Саме тоді засновано театральну студію, яка представила лялькову виставу «Бог ся рождає».

Тоді ж з’явилися нові жертводавці – Фонд „Pomoc Polakom na Wschodie” з Варшави. Завдяки ним ми змогли придбати магнітофон, відеокамеру, костюми для хору, телевізор, а пізніше – шкільні меблі. За посередництвом Адама Хлопка ми отримали підручники та методичну літературу з Консульства РП у Львові.

Відтоді ми більше не почувалися самотніми. Щомісяця діти прибували не тільки з польських сімей, але і з українських.